צמחונים בשר ודם

איפה הם מסתובבים, כל הצמחונים האלו? טוב, האמת שהם בכל מקום… הרי אחד מכל תריסר אנשים בארץ הוא צמחוני. אם נרצה לפגוש הרבה מהם, ארגונים לזכויות בעלי-חיים יכולים להיות מקום טוב מאוד בשביל זה. בפעילות בארגונים כאלו נוכל לעזור לבעלי-חיים ולפגוש באותה הזדמנות אנשים אחרים עם תפיסת עולם דומה. אחד הדברים החביבים ביותר על הצמחוני הממוצע הוא, כפי הנראה, אוכל – ולכן פוגשים הרבה מהם במסעדות צמחוניות. מקום טוב אחר להכיר בו אנשים, ולקבל תשובות על שאלות והתלבטויות, המלצות על מאכלים שכדאי לנסות ועוד, הוא הפורומים לצמחונות ולטבעונות בפורטלים תפוז ואג’נדה באינטרנט. הפורומים עורכים גם מפגשים מדי פעם, שבהם אוכלים ארוחות צמחוניות ומכירים אחד את השני.
בחלק מהארגונים החברתיים והפוליטיים יש מספר גבוה יחסית של צמחונים, למשל ארגונים לאיכות הסביבה. גם בארגונים שדואגים לכלבים ולחתולים כמו “צער בעלי-חיים” נפגוש, כמובן הרבה צמחונים. באתר הצמחונות הישראלי יש אפילו לוח הכרויות לצמחונים (לאנשים שחושבים שצמחונים הם טעימים יותר…)

מקומות ששווה לבדוק:

פעילות בארגונים למען בעלי-חיים:
עמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים:  03-6204878   (וגם בפייסבוק)
עמותת שב”י – שחרור בעלי-חיים ישראל: 054-2056629.  לאתר הנוער    (וגם בפייסבוק)
עמותות אנונימוס ושב”י עורכות מדי פעם סמינרים או מפגשי קיימפינג לצמחונים
האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי-חיים: 03-6359014  (וגם בפייסבוק)
רשימת כל הארגונים למען בעלי-חיים בארץ, מסווגים לפי אזור פעילות, מהאתר של המשרד לאיכות הסביבה

מקומות מפגש:
זנגביל: המרכז קהילתי לצמחונות בירושלים. מקום למפגשים, הרצאות, ובר צמחוני. המרכז מקיים ארוחה קהילתית ביום שלישי האחרון של כל חודש.  (וגם בפייסבוק)
הרוגטקה מועדון ובר פוליטי רדיקלי וטבעוני

מסעדות צמחוניות:
בודהה בורגרס
טעם החיים
סב קוץ’ מילגה
וילג’ גרין
האגס 1
(ויש עוד הרבה)

או חפשו בפייסבוק קבוצות עם המילים “בעלי-חיים” או “צמחונות”